Geoblog.pl    coati    Podróże    Myanmar, Birmą zwany i Tajlandia 2015    Ukłony dla Poczty Polskiej, wylatujemy !

Ukłony dla Poczty Polskiej, wylatujemy !

Polska, Warszawa

O Birmie marzyło nam się od kilku lat. No i stało się - promocja Qatar Airlines... i szybka decyzja - kupujemy bilety do Bangkoku i dalej na następny dzień Air Asia do Mandalay !
Problem narodził się, gdy okazało się, że do Republiki Myanmar wymagana jest wiza. Można ją wyrobić w Bangkoku, jak dobrze pójdzie, nawet w ciągu jednego dnia, ale przylatujemy o 12, a następnego dnia rano musimy być już na lotnisku - więc Bangkok odpada. W Polsce niestety nie ma ambasady. Najbliższa znajduje się w Berlinie. Co robić? Owszem, są biura pośredniczące w formalnościach wizowych ale liczą sobie za tę usługę niemałe pieniądze. Jechać do Berlina samemu? Sprawdzamy tanie linie lotnicze i autobusowe i nawet ceny są przystępne. Czytamy fora na geoblogu i już wiemy, że wizy nie dostaniemy od ręki tylko dopiero po siedmiu dniach, więc trzeba by jechać drugi raz po odbiór. To już bardzo podnosi koszty. Może kurier ? Może..... W końcu decydujemy się wysłać paszporty pocztą. Do koperty wkładamy 50 euro (na dwie wizy) oraz drugą kopertę, zaadresowaną na nasz adres zwrotny i 10 euro na znaczki pocztowe. No i zaczyna się nerwowy okres oczekiwania. Znajomi załamują ręce - co żeście zrobili! już po waszych paszportach! teraz to i bilety lotnicze możecie wrzucić do kosza, bo nowych paszportów nie uda się już tak szybko wyrobić! No i nachodzi nas wciąż uporczywa myśl - zaginą nam paszporty po drodze czy też bezpiecznie powrócą? Po ośmiu niespokojnych dniach znajduję w skrzynce list z Berlina. Są paszporty! Są wbite wizy! Ahoj przygodo - lecimy!
Dziękujemy Ci Poczto Polska !

zula - 2015-05-20 20:31
Odwaga ale i wiara w człowieka!
Brawo

mamaMa
mamaMa - 2015-05-24 11:05
Oooo, gratuluje odwagi, ale bez ryzyka zycie byloby mniej ciekawe i ekscytujace:-)

stock
stock - 2015-05-24 15:34
Ha, pomysł wart powtórzenia. Ktoś go wcześniej testował czy posłaliście w ciemno?

coati
coati - 2015-05-24 18:54
tak, tak, nie my odkryliśmy tę drogę zdobycia wizy, byli już wcześniej inni geoblogowicze ;)
niemniej nerwy trochę nas zjadały bo pomysł nieco ryzykowny..

pamar
pamar - 2015-05-26 18:23
Ale super, że się udało. Będę śledzić całą podróż. Musi być udana!

coati

Jagoda i Andrzej